Wonderware-Kontrolmatik İşbirliği ve Çözümler

Kontrolmatik geniş hizmet portföyüne Wonderware ürünlerini de ekledi.

Wonderware Türkiye temsilciliğiyle yapılan anlaşma ile Kontrolmatik, Wonderware ürünlerinin satışı, kurulumu ve desteği konusunda “System Integrator Partner” olarak müşterilerimize hizmet verecek.

Wonderware 25 yıldan uzun bir süredir endüstriyel kontrol yazılımlarında lider bir firmadır. Bu süre zarfında Wonderware Intouch dünyanın bir numaralı HMI yazılımı olmuş ve Wonderware System Platform sektörde bir çığır açmıştır. Wonderware yazılımları en küçük işletmelerde üretim kontrolünden en geniş işletmelerde herhangi bir eksikliği giderecek ürün gamına sahiptir.

Gerçek zamanlı endüstriyel otomasyon ve operasyon yönetim çözümleri ile dünya genelinde üretim yapan tesislerin üçte birinde kullanılan Wonderware uygulamaları, kurumlara “üretim planlama, yürütme, kontrol ve yönetme” imkanı sağlayarak, işletmelerin operasyon maliyetlerini düşürmeye yardımcı oluyor.

  • System Platform: İçerisinde bir paket olarak, Application Server (Yönetim Konsolu), Historian Server (arşivleme) ,
    Information Server (webserver) ve Device Integration (Haberleşme Driver) ürünlerini içermektedir. System Platform uygulamaları merkezden yöneterek verileri merkezde toplayan, esnek yapısıyla genişletilebilen bir yapıya sahiptir.
  • Intouch SCADA: Otomasyon yapısında bulunan donanım tedarikçisinden bağımsız tüm sistemlerle haberleşme sağlayabilen ve içerisinde hazır özel görsel kütüphaneleri, OPC Client bulunduran ileri seviyede görselleştirme ürünleridir.
  • Historian: Wonderware Historian yüksek kapasitede arşivleme ve hızlı sorgu çekme özelliği ile standart ilişkisel veritabanlarına göre 50 kat üstün performans göstermektedir. Ayrıca kendine özgü veri sıkıştırma özelliği sayesinde gerekli donanım ihtiyacını minimize etmektedir.
  • Device Integration: İçerdiği cihaz adaptörleri ile maksimum entegrasyon hızı ve avantajı sağlar.
  • Information Server: Wonderware -Information Server and Client – Web Raporlama Sistemi : Information Server and Client sayesinde gerçek ve tarihsel zamanlı işletmenin tüm proses ve KPI bilgilerine erişebilir, size özel dashboard aracılığıyla raporlayabilir, kök neden (drill down) yapabilirsiniz.

Wonderware Sistem Platformu temelini kullanarak birçok iş ve teknik uygulamasını oldukça hızlı bir şekilde hayata geçirebilirsiniz.

Daha detaylı ürün bilgilendirme için Kontrolmatik ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *